تراشکاری دستی ( تراشکاری منوال )

خدمات تراشکاری دستی ( خدمات تراشکاری منوال )

مجموعه سازنده ها، مرجع ارائه انواع خدمات مهندسی و ساخت تولید خدمات تراشکاری بسیار متنوعی را ارائه می دهد. خدمات تراشکاری دستی در مجموعه سازنده ها برای انواع متریال ها شامل استیل، فولاد، آلومینیوم و سایر فلزات و همچنین انواع متریال های پایه پلیمر مانند ABS و همچنین برای چوب و غیره ارائه می شود. خدمات تراش دستی با بهترین دقت و کیفیت سطح عالی در مجموعه سازنده ها انجام می شود. زمان بندی و قیمت خدمات تراشکاری دستی در سازنده ها همواره رقابتی و به بهترین نحو است. برای درخواست خدمات تراش منوال از سازنده ها می توانید با شماره های ما تماس بگیرید یا از طریق واتساپ یا تلگرام با ما در ارتباط باشید.

خدمات تراشکاری سازنده ها برای همه شهر های ایران در دسترس است. از هر جا که هستید میتوانید درخواست تراش دستی خود را برای ما ارسال کنید. تمام مراحل از جمله طراحی مهندسی، آماده سازی متریال، ساخت قطعه و کنترل کیفی در مجموعه سازنده ها انجام می شود. سپس به آدرس شما ارسال خواهد شد.

شما همواره در جریان تمام مراحل خدمات صنعتی سازنده ها خواهید بود. شما از تمامی مراحل مطلع می شوید و در صورت نیاز برای شما تصاویر مراحل طراحی و ساخت ارسال می شود.

مشخصات خدمات تراشکاری دستی در مجموعه سازنده ها

متریال: همه فلزات، مواد پلیمری، چوب، سرامیک و سایر متریال های قابل تراشکاری

ابعاد قابل تراشکاری: حداکثر قطر 400 میلیمتر و طول 1200 میلیمتر

دقت تراشکاری: تلرانس تراشکاری برای تراش دستی معمولی دارای دقت 0.05 میلیمتر است.

برای درخواست انجام پروژه با شماره 02166932642 تماس گرفته و یا با شماره 09102654297 از طریق واتساپ یا تلگرام در تماس باشید.

نمونه کار های مرتبط

تراشکاری چیست؟

در ویکی پدیا آمده که تراشکاری (Turning) یعنی شکل‌ دهی فلزات به روش براده‌ برداری با استفاده از ماشین مخصوص تراشکاری .  در این روش از شکل‌ دهی ، قطعه مورد نظر با قدرت و سرعت معین به چرخش درآمده و با حرکت تیغه ‌های تراش بر روی آن، عمل براده ‌برداری با عمق معین انجام می‌شود. این نوشته درباره فلزات و تراش آنها کاملا درست است اما تراشکاری الزاما فقط روی فلزات انجام نمی شود و می توان چوب را هم به واسطه روش  تراشکاری شکل داد. یکی از جامع ترین روش های ساخت و تولید قطعات مهندسی شیوه تراشکاری است که از جمله روش های ساخت کاهشی (Removal Manufacturing ) می باشد.

قطعات تولیدی توسط این روش عموما تقارن محوری داشته و حاصل چرخش قطعه حول محور دورانی خاصی می باشند. تراشکاری به کمک دستگاه های تراش و با استفاده از ابزار های مختلف براده برداری (الماس، مته، برقو، فرز و …) صورت می پذیرد. همانند سایر روش های عمومی ساخت و تولید، ماشین آلات تراش نیز به دو دسته ماشین آلات دستی و اتوماتیک (CNC) تقسیم بندی می شوند. روشن است که اولین دستگاه های مورد استفاده در این حوزه دستگاه های دستی بوده اند، پس از گسترش استفاده از کامپیوتر ها در صنعت ساخت و تولید و اتوماتیک سازی فرایند ها، از حدود 50 سال گذشته ماشین آلات تراش  CNC نیز در این حوزه نقش آفرینی فعالی داشته اند. یکی از نکات مهم در ساخت قطعات به شیوه های تراشکاری، لزوم استفاده از قطعات دارای تقارن محوری در مکانیزم هایی است که دارای قطعات دوار می باشند. از آنجایی که قطعات خروجی از روش تراشکاری به طور معمول دارای تقارن محوری می باشند، استفاده از این قطعات به عنوان قطعات دوار یک مجموعه موجب دستیابی به بالانس دینامیکی در مجموعه می شوند. (البته این امر به عوامل دیگر از جمله کیفیت مواد اولیه مورد  استفاده برای تراش قطعه و همچنین ساختار مکانیزم هم بستگی دارد).

روش تراشکاری جهت تولید قطعات مختلف از جنس های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. به طور تقریبی اکثر آلیاژ های مختلف فلزات مهندسی ( فولاد، چدن، استیل، الومینیوم، برنج، برنز و …) و همچنین پلیمر های مهندسی و خانواده بزرگی از مصنوعات چوبی به شیوه تراشکاری قابلیت شکل پذیری دارند.

دستگاه تراش

دستگاه های تراش به دو دسته عمده تراش دستی و دستگاه تراش CNC تقسیم بندی میگردند. تفاوت دستگاه تراش CNC نسبت به دستگاه تراش دستی ناشی از ویژگی برنامه پذیر بودن آن (از طریق پنل همراه دستگاه و یا نرم افزار کامپیوتری) به کمک کد های کنترل ماشین (G-Code)  می باشد. معمولا جهت تراش قطعات پیچیده که پروفیل مورد نظر قطعه و یا دقت های مورد انتظار در فرایند توسط کاربر دستگاه تراش دستی قابل احصا نمی باشد، از روش های ساخت CNC استفاده می گردد. این روش تماما توسط کامپیوتر کنترل شده و خطاهای انسانی در طول ساخت را به حداقل می رساند.

همچنین برخی از انواع دستگاه های تراش، جهت تولید قطعات و یا فرایند های مورد نظر به صورت اختصاصی سازی شده مورد استفاده قرار میگیرند. از جمله این ماشین آلات می توان به دستگاه های سری تراشی (جهت تولید قطعات مشابه به صورت همزمان و در تیراژ بالا) و همچنین دستگاه میل لنگ تراشی اشاره نمود.

دستگاه تراش به طور عمومی از بخش های مختلف الکتروموتور (جهت تولید توان مورد نیاز تراشکاری) گیربکس (جهت تنظیم سرعت دوران قطعه کار با توجه به فرایند تراش) رابط نگهدارنده قطعه کار (سه نظام و یا چهار نظام) مرغک، جعبه برق، ساپورت فوقانی، میز دستگاه، سیستم پمپ و چرخش مایع خنک کننده، اهرم های تنظیم سرعت و حرکت و … تشکیل شده اند. دستگاه های تراش CNC  نیز علاوه بر بخش های فوق، دارای واحد کنترل (کامپیوتر مرکزی) می باشند.

انواع روش های تراشکاری شامل روتراشی، داخل تراشی (Boring)، پیشانی تراشی، رزوه زنی، قلاویز زنی، پیچ تراشی، مخروط تراشی، شیار تراشی و … می باشد. چهت دستیابی به مهارت لازم برای اجرای هر کدام از این روش ها، زمان نسبتا قابل توجهی بایستی سپری گردد.

مجموعه پارتینه  با تکیه بر 10 سال تجربه، در زمینه ساخت قطعات صنعتی و بهره مندی از دانش روز و پرسنل کارآزموده، نیازمندی کارگاه های صنعتی و مجموع های مختلف را در حوزه ساخت قطعات تراشکاری مرتفع می نماید. تراش انواع قطعات سبک و سنگین، تراش مواد مختلف از فولاد معمولی و آلیاژی، استیل، برنز، برنج، آلومینیوم، تفلون و همچنین خدمات مهندسی معکوس و باز تولید قطعات و مجموعه های صنعتی از جمله خدمات قابل ارائه توسط واحد تراشکاری پارتینه می باشد.

فهرست
Call Now Button