فرزکاری دستی ( فرزکاری منوال )

خدمات فرز کاری دستی ( خدمات فرزکاری منوال )

مجموعه سازنده ها، مرجع ارائه انواع خدمات مهندسی و ساخت تولید خدمات فرز کاری بسیار متنوعی را ارائه می دهد. خدمات فرز دستی در مجموعه سازنده ها برای انواع جنس ها شامل استیل، فولاد، آلومینیوم و سایر فلزات و همچنین انواع متریال های پایه پلیمر مانند ABS و همچنین برای چوب و غیره ارائه می شود.

خدمات فرزکاری منوال با بهترین دقت و کیفیت سطح عالی در مجموعه سازنده ها انجام می شود. زمان بندی و قیمت خدمات فرزکاری دستی در سازنده ها همواره رقابتی و به بهترین نحو است. برای درخواست خدمات فرزکاری منوال از سازنده ها می توانید با شماره های ما تماس بگیرید یا از طریق واتساپ یا تلگرام با ما در ارتباط باشید.

خدمات فرزکاری سازنده ها برای همه جای ایران در دسترس است. از هر جا که هستید میتوانید درخواست فرز دستی خود را برای ما ارسال کنید. تمام مراحل از جمله طراحی مهندسی، آماده سازی متریال، ساخت قطعه و کنترل کیفی در مجموعه سازنده ها انجام می شود. سپس به آدرس شما ارسال خواهد شد.

شما همواره در جریان تمام مراحل خدمات صنعتی سازنده ها خواهید بود. شما از تمامی مراحل مطلع می شوید و در صورت نیاز برای شما تصاویر مراحل طراحی و ساخت ارسال می شود.

مشخصات خدمات فرزکاری دستی در مجموعه سازنده ها

متریال فرزکاری: همه فلزات، مواد پلیمری، چوب، سرامیک و سایر متریال های قابل تراشکاری

ابعاد قابل فرزکاری: حداکثر طول 1200 میلیمتر و عرض 600 میلیمتر

دقت فرزکاری: تلرانس فرزکاری برای فرز دستی معمولی دارای دقت 0.05 میلیمتر است.

برای درخواست انجام پروژه با شماره 02166932642 تماس گرفته و یا با شماره 09102654297 از طریق واتساپ یا تلگرام در تماس باشید.

نمونه کار های مرتبط

No results found

فرز کاری یا Milling

متداول ترین روش ماشین کاری در تمامی دنیا، فرزکاری می باشد؛ یک روش براده برداری که به کمک عملیات مکانیکی و حذف بخش های اضافی، می تواند ویژگی های مختلفی را بر روی قطعه کار خام ایجاد کند. جهت اجرای این فرآیند، نیازمند یک ماشین فرز، قطعه کار خام، فیکسچر ثابت کننده قطعه (گیره دستگاه فرز) و ابزار برش (فرز، الماس برش و…) هستیم. قطعه کار که خود پیش تر توسط یکی از روش های تولید انبوه مواد خام تولید شده است، به کمک گیره بر روی میز دستگاه فرز ثابت می گردد. از سوی دیگر، ابزار برش که به صورت مستقیم (فرز) و یا با واسطه (الماس و هولدر فرز کاری) متصل به محور چرخان اسپیندل دستگاه می باشد به کمک لبه های تیز خود و در سرعت دورانی کنترل شده و حرکت های رفت و برگشتی اقدام به براده برداری از روی قطعه کار می نماید تا در نهایت، شکل مورد نظر اپراتور (که عمدتا مطابق با مدل های سه بعدی و یا نقشه های مهندسی می باشد) از روی قطعه کار خام حاصل گردد.

فرایند فرزکاری عمدتا برای تولید قطعاتی که فاقد تقارن محوری بوده و همزمان دارای ویژگی های فراوان از جمله انواع سوراخ و شیار و پاکت و حتی منحنی های سطح سه بعدی (Organic Shape) می باشند استفاده می گردد. قطعات دارای تقارن محوری اغلب به شیوه تراشکاری (Turning) تولید می شوند که توضیحات مرتبط با این روش نیز در بخش مربوطه موجود می باشد. قطعاتی که به طور کامل به شیوه فرزکاری تولید می گردند، اغلب در تعداد محدود بوده و برای فرایند های نمونه سازی و یا ساخت مجموعه های صنعتی در تعداد اندک مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد دیگر فرز کاری، تولید ابزار و وسایل مورد نیاز برای فرایند های تولیدی دیگر می باشد. به عنوان مثال قالب های سه بعدی (خم، کشش عمیق، تزریق پلاستیک و …) معمولا به شیوه فرزکاری ساخته می شوند. همچنین شیوه فرز کاری در فرایند های ثانویه و تکمیلی برای پرداخت کاری و یا اضافه نمودن ویژگی های خاص به قطعاتی که به سایر روش ها تولید شده اند (به عنوان مثال ریخته گری) استفاده می گردد. به دلیل دقت بسیار بالا و صافی سطح بسیار مطلوب، این روش برای اضافه نمودن ویژگی های دقیق به قطعاتی که پیشتر به روش های دیگر تولید شده اند بسیار ایده ال می باشد.

مواد قابل ماشین کاری به وسیله فرز:
 • فولاد های کربنی
 • فولاد های آلیاژی
 • فولاد ضد زنگ (استیل)
 • چدن
 • منیزیوم
 • روی
 • سرامیک
 • کامپوزیت
 • روی
 • نیکل
 • تیتانیوم
 • الاستومر
 • ترموپلاستیک ها و ترموست ها

عوامل مهم در فرایند فرز کاری

در فرایند فرزکاری، سرعت و نوع حرکت ابزار برشی متاثر از عوامل مختلف است. طی هر فرایند فرزکاری، این مشخصه های برشی توسط عوامل مختلفی همچون جنس قطعه کار، جنس ابزار، سایز ابزار و … تعیین می گردد.

بار برشی (Cutting feed)

مسافتی که یک ابزار برشی و یا قطعه کار به ازای هر بار چرخش اسپیندل و ابزار پیشروی میکند. در برخی از موارد، ابزار درون قطعه کار پیشروی می کند و در برخی دیگر موقعیت ابزار ثابت بوده و قطعه کار به سمت ابزار پیشروی می کند. در ابزارهایی که دارای چندین لبه برنده (چند الماسه) هستند، بار برشی برابر مسافت طی شده به ازای هر لبه برشی بوده که در تعداد لبه های برشی ضرب می گردد.

سرعت برشی (Cutting speed)

سرعت نسبی مابین سطح قطعه کار و سرعت خطی لبه برنده ابزار برشی

سرعت اسپیندل (Spindle speed)

سرعت دورانی اسپیندل و و ابزار برشی بر مبنای RPM ، این سرعت دورانی برابر سرعت برشی تقسیم بر شعاع چرخش ابزار برشی می باشد.

نرخ برش (Feed rate)

سرعت نسبی حرکت خطی ابزار برش در عمق قطعه کار هنگام براده برداری را نرخ برش نامیده و بر مبنای میلیمتر بر دقیقه اندازه گیری می نمایند.

عمق محوری برش (Axial depth of cut)

عمق براده برداری ابزار برشی درون قطعه کار، تعیین کننده ارتفاع پلیسه های بدست آمده در براده برداری می باشد. پر واضح است که هرچه عمق براده برداری بیشتر باشد، بایستی نرخ پیش روی (Feed Rate) کاهش پیدا کند. زیرا توان مکانیکی قابل ارائه توسط ماشین فرز محدود بوده و تجاوز توان مکانیکی لازم جهت براده برداری از توان قابل ارائه ماشین فرز موجب آسیب به ابزار برش، قطعه کار و یا حتی خود دستگاه فرز کاری می گردد.

همچنین جهت تنظیم تمامی سرعت های فوق در محدوده های مجاز، بایستی تمامی مشخصه های ذکر شده در کاتالوگ فنی ماشین فرز، ابزار های مورد استفاده، کتب مرجع ماشین کاری فلزات و … بررسی شده و محدوده های توصیه شده رعایت کردند.

ابزار های مرسوم در فرزکاری

فرز انگشتی  End milling

این نوع فرز تقریبا پرکاربردترین ابزار در فرزکاری می باشد. فرز های انگشتی که از هر دو جهت کف و کناره ها قابلیت براده برداری دارند، می توانند در فرایند های مختلف شیار تراشی، پاکت تراشی، روتراشی و پروفیل تراشی مورد استفاده قرار گیرند. تنوع فرزهای انگشتی مورد استفاده در صنعت بسیار بالا بوده و انواع فرز پهای انگشتی با کاربرد های اختصاصی مختلف و جنس و روش ساخت متفاوت در بازار موجود می باشد.

چمفر تراشی Chamfer milling

فرز چمفر یا (اُریب تراش) یک برش زاویه دار بر روی یک لبه از قطعه کار ایجاد می نماید. این کار ممکن است جهت ایجاد ویژگی خاص در قطعه نهایی و یا صرفا جهت از بین بردن لبه های تیز قطعه کار باشد. زاویه این سطح اریب به دسته آمده معمولا 45 درجه می باشد.

روتراشی Face milling

فرز های روتراشی متشکل از چندین ابزار برش (الماس) متصل به یک هولدر الماس بوده که در سطوح بیرونی این نگهدارنده نصب گردیده و در هماهنگی با یکدیگر و در فرایند چرخش اسپیندل، سطح بزرگتری را جارو میکنند. از فرز های روتراشی عمدتا برای براده برداری در سطح بزرگ و حجم بالا استفاده می شود.

سوراخ کاری Drilling

در فرایند فرز کاری میتوان از مته های سوراخ کاری معمولی و یا ویژه برای ایجاد سوراخ استفاده نمود. معمولا در مواقعی که موقعیت سوراخ ها بسیار مهم بوده و همچنین در شرایطی که تعداد سوراخ ها زیاد باشد، می توان از فرزکاری برای دستیابی به دقت بالا استفاده نمود. .

حفره تراشی یا منفذ تراشی (Boring)

ابزار حفره تراشی با قابلیت تنظیم محیط و قطر جاروب کننده معمولا پس از فرایند سوراخ کاری به جهت افزایش قطر و یا دقت مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد.

فرز فرم تراشی Counterboring

فرز فرم تراش، ابزاری است که خود دارای هندسه ای خاص بوده و از طریق سوراخ و یا حفره از پیش ایجاد شده به داخل قطعه کار هدایت شده و بخش بُرنده فوقانی آن نسبت به ایجاد شکل مورد نظر اقدام می نماید.

خزینه تراشی Countersinking

در بسیاری از موارد لازم است تا ابتدای سوراخ های ایجاد شده بر روی قطعه کار جهت نصب اقلام لازم (از جمله پیچ های خزینه یا سرتخت) خزینه تراشی شوند. ابزار های خزینه تراشی (از جمله مته مرغک) با الگو گیری از حفره سوراخ، یک پخ با زاویه مشخص (متناسب با زاویه ابزار) در ابتدای سوراخ ایجاد می کنند.

برقوکاری Reaming

ابزار برقو، جهت افزایش دقت در قطر سوراخ و همچنین بهبود کیفیت سطح داخلی سوراخ استفاده  می شود. در این فرایند عموما سوراخی از پیش ایجاد گردیده و اندازه قطر آن معمولا اندکی از اندازه نهایی مورد انتظار کمتر است. برقو که تنها میتواند از نواحی جانبی براده برداری کند و قطر ابتدای آن اندکی از اندازه نامی کمتر است (به جهت وارد شدن آسان به داخل سوراخ) توسط استوانه سوراخ هدایت شده و متناسب با همان استوانه، قطر داخلی را افزایش داده و کیفیت صافی سطح داخل سوراخ را بهبود می بخشد.

قلاویز کاری Tapping

در این فرایند خاص، ابزار قلاویز کاری، با دقت و با گام متناسب و همچنین سرعت دورانی پایین، به داخل یک سوراخ از پیش ایجاد شده هدایت گردیده و پس از دخول کامل ابزار و در ارتفاع تعیین شده، رزوه مورد نظر را مطابق با استاندارد های موجود درون سوراخ ایجاد می نماید.

فهرست
Call Now Button